(tylko do korespondencji): Szybowice 378,
48-200 Prudnik

Odsłony: 100155

Białko jest podstawą żywienia wielu organizmów żywych. A w zasadzie nie samo białko nawet, ale przede wszystkim dostarczane przez nie aminokwasy. W diecie codziennej istotne również są jednak inne naturalne składniki, takie jak na przykład: drożdże piwowarskie (kompleks witamin z grupy B), olej rybny (DHA), czy rozmaryn (polifenole) oraz soja (tokoferole) i wiele innych, równie ważnych. Już sam fakt, iż są to składniki nieprzetworzone jest istotnym atutem karm, które je zawierają, gdyż dzięki temu witaminy i minerały są łatwo przyswajalne, a organizm pobiera z nich to czego potrzebuje - w przeciwieństwie do sztucznie dodawanych witamin - bez możliwości przedawkowania i tworzenia szkodliwych złogów.

Zioła w karmachStosowana w karmach juka Schidigera zawiera tzw. naturalne saponiny (w karmach bywa wyciąg z juki lub juka, jako "ziółko", które jest lepsze). Chronią one jelita i wątrobę oraz zapobiegają kamicy. Juka ma ważne, unikalne właściwości przeciwartretyczne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze i jest polecana w zapobieganiu i leczeniu dysbakteriozy (obniżenie poziomu zdrowych bakterii jelitowych), zapalenia jelita grubego, okrężnicy i w innych problemach jelitowych. Jest też bardzo pomocna w leczeniu stawów.


Zawarte w karmach: chleb świętojański, siemię lniane, pulpa buraczana, czy rozmaryn i inne zioła oraz wyciągi cytrusowe poza swoistymi właściwościami przeciwutleniającymi i leczniczymi, m.in. przeciwnowotworowymi i przeciwwirusowymi, zawierają m.in. ważne prebiotyki - inulinę i oligofruktozę. Są one formą włókna pokarmowego (błonnika) i źródłem oligosacharydów, które mają zdolność do pobudzania aktywności korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego
Jednocześnie wszystkie one zawierają fruktooligosacharydy (FOS) - które zapewniają wyregulowaną perystaltykę jelit z jednej strony, a z drugiej służą mikroflorze jelitowej jako pożywienie i pomagają utrzymać korzystną florę bakteryjną przewodu pokarmowego - oraz mannooligosacharydy (MOS) - które pobudzają lokalne mechanizmy obronne jelit (IgA) oraz wykazują działanie neutralizujące w stosunku do bakterii patogennych.

Nasi pupile otrzymują więc pełnowartościowy posiłek, zawierający między innymi witaminy oraz minerały, zrównoważone tak, by utrzymać w zdrowiu układ kostno-stawowy, frukto- i mannooligosacharydy (FOS i MOS) chroniące i wzmacniające układ odpornościowy, tokoferole nazywane czasem substancjami młodości, które wraz z polifenolami działają przeciwutleniająco i przeciwnowotworowo, podobnie jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, ważne też dla zdrowej skóry i pięknej sierści.