(tylko do korespondencji): Szybowice 378,
48-200 Prudnik

Aktualnie do adopcji

Fionka i SpiroRodzeństwo zostało podrzucone do jednego z gospodarstw w Szybowicach. Może z resztą zostały wyrzucone w polu, jak już niejeden zwierzak w naszej okolicy, ale przyszły do ludzi, bo kojarzyło im się to z bezpieczeństwem, pożywieniem, ciepłem.
Najgorsze było to, że mieszkał tam pies, który miał już na swoim koncie niejedno życie kocięcia z miotów kotki, która mieszkała w tym domu. Na szczęście właściciele posesji się zorientowali i szybko uwiązali psa, ale maluchy - najwyraźniej wychowane z psami lub nie znając psów - garnęły się do niego. W każdej chwili więc mogły ponieść poważne obrażenia, a nawet śmierć w paszczy władcy podwórza emotka płacz 

Add a comment
Czytaj więcej...
 
 

BryśBryś, ok. 6,7-letni mieszaniec, w typie i wielkości krótkowłosego owczarka niemieckiego, jest dzieciakiem po poważnych przejściach. Gdy do nas przyszedł ze schroniska, tak samo jak tam, krył się w budzie i nie opuszczał jej, aż zapadła głęboka noc. Wtedy zjadał swoją porcję karmy, zaspokajał pragnienie i potrzeby fizjologiczne. Poza tym ani nie wystawiał nosa, ani nie dał się z budy wyjąć.  

Praca z nim zajęła wiele długich miesięcy. Teraz dzięki temu jednak stał się normalnym psiakiem, który mieszka w domu, utrzymując czystość, ale ma własne zdanie na temat wyboru miejsca, w którym aktualnie chce być - w domu lub w ogrodzie. Jest jednocześnie na tyle posłuszny, że nie wychodzi za bramę, gdy wyjeżdżamy samochodem, nie próbuje uciekać, czujnie pilnuje terenu, ale w obecności opiekunów nie zaczepia gości, trzyma się z daleka. Nie bardzo rozumie, że auto może mu zrobić krzywdę, więc trzeba zachować dużą ostrożność gdy jest na terenie. Ładnie chodzi na smyczy, choć za tym nie przepada. 

Add a comment
Czytaj więcej...