(tylko do korespondencji): Szybowice 378,
48-200 Prudnik

Na co zbieramy?

Na ogrodzenie 25 arów (2.500 m2) terenu, który będzie służył jako wybieg i plac treningowy dla
- psów szkolonych przez fundację dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz
- bezdomnych, leczonych i "przywracanych do życia" w fundacji.

To 180 mb. ogrodzenia, które powinno być odporne na podkopania i wytrzymałe oraz odpowiednio wysokie - wielkość psów + inteligencja to czasem mieszanka piorunująca. A jeśli wielkość połączymy z nerwicą lękową? To już może być niebezpieczne dla otoczenia  

Obecne ucieczki - gdy już raz im się udało, to teraz nie mają z tym żadnego problemu - mogą być niebezpieczne dla psów, nie tylko z powodu możliwego spotkania z autem, czy bliskości linii kolejowej, ale także ze strony ludzi.
Jedna z naszych "dziewczynek" przeszła już 3 operacje z powodu guza na karku wielkości 2-ch pięści - myśleliśmy, że to ropień po zastrzyku. Okazało się, że to... krwiak. Niewykluczone, że ktoś jej ze strachu "przyłożył" - to "wielki czarny niedźwiedź" i ludzie mogą się jej bać, choć jest bardzo łagodna. A że jest przyjacielska, to może próbowała do kogoś podejść :((  Musiał to być jednak wielki drąg, bo od małego "kijka" coś takiego się nie robi...

Z ostatniej chwili! Wczoraj pracownik z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii zbierał w naszej miejscowości i najbliższej okolicy martwe lisy.
Przyczyna ich masowej śmierci jest nieznana. Żaden z nich nie był ranny i nie widać było oznak jakiejś choroby.
Obawiamy się więc poważnie o zdrowie i życie naszych pupili!
Tym bardziej, że wszystkie są łagodne, a w większości ufne, zarówno w stosunku do ludzi, jak i obcych zwierząt!

Czytaj więcej...
 
 
Kategoria:

Jesteśmy organizacją działającą w sferze pożytku publicznego. Więcej można dowiedzieć się tutaj Uśmiechamy się do Was
Wszelkie DAROWIZNY na rzecz Fundacji można więc ODLICZYĆ OD DOCHODU przy rozliczaniu rocznego PIT. 
Darowizny te odlicza się NIEZALEŻNIE od 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego i mogą to być dary pieniężne lub rzeczowe.
Należy je jednak zsumować z innymi darowiznami (NIE doliczamy 1%) na rzecz organizacji lub kościołów i związków wyznaniowych, a ich łączna kwota nie może przekroczyć 6% rocznego dochodu.
DOWODEM darowizny jest potwierdzenie przelewu lub przekazu pocztowego albo dowód wpłaty do kasy Fundacji, zaś przy darach rzeczowych - dowód przekazania rzeczy i ich wartości. Dowody należy zatrzymać przez 6 lat od rozliczenia PIT.

Numer konta Fundacji:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.: 
75 1600 1462 1839 4100 2000 0001

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy

Serdecznie dziękujemy

 

 
 
Kategoria:

 Fundacja MAŁE i DUŻE - O nas

Zdanie, iż zwierzę nie jest rzeczą, brzmi dziś już niemal jak banał. Jednak trzeba je powtarzać, dopóki trwale i w całej pełni nie zapisze się ono w świadomości każdego, kogo zwykło się nazywać człowiekiem.

A zarazem powtarzać trzeba także i to - o czym jesteśmy głęboko przekonani - że zwierzę nie tylko nie jest rzeczą, ale także - mimo iż jest istotą myślącą i wyrażającą myśli, czującą i wyrażającą uczucia, uczącą się, w tym na własnym i cudzym doświadczeniu, a więc posiadającą osobowość - jest całkowicie zależna od człowieka. On bowiem to uzależnienie spowodował udomawiając zwierzęta lub zabierając, niszcząc, zmieniając ich naturalne siedliska i środowisko życia. Wobec tego każdy człowiek ma obowiązek ponosić za każdą tę istotę pełną odpowiedzialność prawną i moralną.

Oznacza to, iż każdemu zwierzęciu - począwszy od domowych, poprzez gospodarskie, a skończywszy na żyjących w stanie wolnym - przysługuje z urodzenia poszanowanie jego praw, odpowiednie do tego traktowanie oraz dbałość o należyte zaspokojenie jego wszelkich potrzeb.

Jesteśmy ponadto przeświadczeni, że na szczególną uwagę zasługują także osoby z niepełnosprawnością - a zwłaszcza dzieci z autyzmem i osoby z chorobą Alzheimera oraz ich Opiekunowie. Schorzenia te powodują, iż osoby cierpiące z ich powodu muszą otrzymać pomoc i wsparcie otoczenia, często będąc od niego całkowicie zależne.

Te dwie grupy osób są w Polsce - mimo postępu w podejściu do ludzi z niepełnosprawnością - znacznie zaniedbane, a że dolegliwości ich należą do grupy chorób związanych z umysłowością, to - analogicznie do innych chorób psychicznych - często stygmatyzują (naznaczają społecznie) i to zarówno osoby chore, jak i ich opiekunów, zwłaszcza gdy zachowanie osób chorych odbiega od tzw. norm społecznych.

Czytaj więcej...
 
 
Kategoria:

poprzednie
następne
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider