(tylko do korespondencji): Szybowice 378,
48-200 Prudnik

Kategoria:
Odsłony: 4982

Jesteśmy organizacją działającą w sferze pożytku publicznego. Powstała z potrzeby serca, duszy i rozumu (tu jest więcej na ten temat) Fundacja jest "przedsięwzięciem prywatnym" (zgodnie z polskim prawem od prywatnej firmy różni nas tylko zwolnienie z podatku dochodowego i obowiązek przeznaczania wszelkich środków na cele statutowe, czyli brak zysku) - utrzymujemy się wyłącznie z osobistych dochodów fundatora i darowizn Wolontariuszy oraz Sympatyków. 

Pomagamy zwierzętom domowym i dzikim jak najlepiej możemy i w miarę naszych możliwości wszechstronnie - począwszy od domu tymczasowego, opieki, leczenia, terapii psychologicznej po znajdowanie dla nich nowych, kochających domów.

Szczególną uwagę wracamy także na problemy osób z niepełnosprawnością - a zwłaszcza dzieci z autyzmem i osoby z chorobą Alzheimera oraz ich Opiekunów. Schorzenia te powodują, iż osoby cierpiące z ich powodu muszą otrzymać pomoc i wsparcie otoczenia, często będąc od niego całkowicie zależne. Staramy się pomagać we wszelkich ich potrzebach. Na miarę naszych możliwości pomagamy też innym osobom z niepełnosprawnościami lub innymi problemami, jeśli tego potrzebują. Obszar zaś potrzeb ludzi obciążonych problemami jest tak szeroki, że trudno go opisać. Nad każdym problemem się pochylamy i staramy się pomóc, czasem finansowo, czasem poradą, a czasem po prostu wysłuchaniem. 


NIE mamy ŻADNYCH DOTACJI. Pomagają nam z dobrego serca tylko osoby prywatne.

Wszyscy - włącznie z szefową - jesteśmy wolontariuszami.
Zaś 95% zwierząt, które o nas trafiają to chore, zmaltretowane istoty, wymagające drogiego leczenia, specjalistycznego żywienia i opieki.

Dlatego będziemy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy datek - czasem złotówka - decyduje o tym, czy możemy kupić potrzebny lek lub karmę.
Pamiętajcie proszę, że
Wszelkie DAROWIZNY na rzecz Fundacji można więc ODLICZYĆ OD DOCHODU przy rozliczaniu rocznego PIT. 
Darowizny te odlicza się NIEZALEŻNIE od 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego i mogą to być dary pieniężne lub rzeczowe.
Należy je jednak zsumować z innymi darowiznami (NIE doliczamy 1%) na rzecz organizacji lub kościołów i związków wyznaniowych, a ich łączna kwota nie może przekroczyć 6% rocznego dochodu.
DOWODEM darowizny jest potwierdzenie przelewu lub przekazu pocztowego albo dowód wpłaty do kasy Fundacji, zaś przy darach rzeczowych - dowód przekazania rzeczy i ich wartości. Dowody należy zatrzymać przez 6 lat od rozliczenia PIT.

Numer konta Fundacji:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.: 
75 1600 1462 1839 4100 2000 0001

 Więcej można dowiedzieć się tutaj Uśmiechamy się do Was

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy

Serdecznie dziękujemy