(tylko do korespondencji): Szybowice 378,
48-200 Prudnik

|
Kategoria:

Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług naszego:

Psychologa zwierząt:
- rozwiązywanie problemów z zachowaniem zwierząt

Trenera psów:
- towarzyszących (domowych)
- asystujących osobom z niepełnosprawnościami

Hotelu domowego dla:
- psów
- kotów
- innych zwierząt domowych

 

W ramach działalności prowadzimy też m.in.:

dogoterapia - seniorzyDogoterapię dla dzieci i seniorów  w:
- domu,
- ośrodkach dziennego i stałego pobytu (indywidualnie i grupowo),
- szkołach, przedszkolach, itp.

Spotkania z psem dla:
- dzieci przedszkolnych, szkolnych (nauka zachowania wobec psów, zapoznanie z obyczajami psów, zabawy z psem, uczenie psa, itp.)
- dzieci i dorosłych cierpiących z powodu lęku przed psami lub kotami (zapoznanie z sygnałami wysyłanymi przez zwierzęta - m.in. jak rozpoznać niebezpiecznego psa, nauka bezpiecznych zachowań wobec zwierząt, stopniowe przezwyciężanie lęku)
- osób chcących zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą psów lub kotów - żywienie, zachowanie i zdrowie zwierząt.

psycholog zwierząt

CENY mamy zdecydowanie konkurencyjne :D,
a każda opłata jest wykorzystywana na cele statutowe
(pomoc dzieciom, seniorom i zwierzaczkom).

TRENUJESZ = POMAGASZ!

Serdecznie zapraszamy Szeroki uśmiech

 

 

Add a comment
 
 
|
Kategoria:

Jesteśmy organizacją działającą w sferze pożytku publicznego. Więcej można dowiedzieć się tutaj Uśmiechamy się do Was
Wszelkie DAROWIZNY na rzecz Fundacji można więc ODLICZYĆ OD DOCHODU przy rozliczaniu rocznego PIT. 
Darowizny te odlicza się NIEZALEŻNIE od 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego i mogą to być dary pieniężne lub rzeczowe.
Należy je jednak zsumować z innymi darowiznami (NIE doliczamy 1%) na rzecz organizacji lub kościołów i związków wyznaniowych, a ich łączna kwota nie może przekroczyć 6% rocznego dochodu.
DOWODEM darowizny jest potwierdzenie przelewu lub przekazu pocztowego albo dowód wpłaty do kasy Fundacji, zaś przy darach rzeczowych - dowód przekazania rzeczy i ich wartości. Dowody należy zatrzymać przez 6 lat od rozliczenia PIT.

Numer konta Fundacji:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.: 
75 1600 1462 1839 4100 2000 0001

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy

Serdecznie dziękujemy

 

Add a comment
 
 
|
Kategoria:

 Fundacja MAŁE i DUŻE - O nas

Zdanie, iż zwierzę nie jest rzeczą, brzmi dziś już niemal jak banał. Jednak trzeba je powtarzać, dopóki trwale i w całej pełni nie zapisze się ono w świadomości każdego, kogo zwykło się nazywać człowiekiem.

A zarazem powtarzać trzeba także i to - o czym jesteśmy głęboko przekonani - że zwierzę nie tylko nie jest rzeczą, ale także - mimo iż jest istotą myślącą i wyrażającą myśli, czującą i wyrażającą uczucia, uczącą się, w tym na własnym i cudzym doświadczeniu, a więc posiadającą osobowość - jest całkowicie zależna od człowieka. On bowiem to uzależnienie spowodował udomawiając zwierzęta lub zabierając, niszcząc, zmieniając ich naturalne siedliska i środowisko życia. Wobec tego każdy człowiek ma obowiązek ponosić za każdą tę istotę pełną odpowiedzialność prawną i moralną.

Oznacza to, iż każdemu zwierzęciu - począwszy od domowych, poprzez gospodarskie, a skończywszy na żyjących w stanie wolnym - przysługuje z urodzenia poszanowanie jego praw, odpowiednie do tego traktowanie oraz dbałość o należyte zaspokojenie jego wszelkich potrzeb.

Jesteśmy ponadto przeświadczeni, że na szczególną uwagę zasługują także osoby z niepełnosprawnością - a zwłaszcza dzieci z autyzmem i osoby z chorobą Alzheimera oraz ich Opiekunowie. Schorzenia te powodują, iż osoby cierpiące z ich powodu muszą otrzymać pomoc i wsparcie otoczenia, często będąc od niego całkowicie zależne.

Te dwie grupy osób są w Polsce - mimo postępu w podejściu do ludzi z niepełnosprawnością - znacznie zaniedbane, a że dolegliwości ich należą do grupy chorób związanych z umysłowością, to - analogicznie do innych chorób psychicznych - często stygmatyzują (naznaczają społecznie) i to zarówno osoby chore, jak i ich opiekunów, zwłaszcza gdy zachowanie osób chorych odbiega od tzw. norm społecznych.

Add a comment
Czytaj więcej...